Real Pharm MSM na stawy, kości, mięśnie - 90 kapsułek

Real Pharm MSM na stawy, kości, mięśnie - 90 kapsułek

26,90 zł
Brutto
Dostawa już od 12.90zł! Zamówienia powyżej 180zł wysyłamy za 0zł! Szczegóły dostawy >>

redeem Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 2 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,00 zł .

Ilość na magazynie: duża
Producent: ProActive

Suplement diety MSM Real Pharm zawiera, aż 690 mg metylosulfonylometanu, który znajdziemy również pod nazwą siarka organiczna. Opakowanie produktu zawiera 90 porcji ( 90 kapsułek).

 

Skład całościowy: MSM (metylosulfonylometan), kapsułka żelatynowa (żelatyna, woda)

 

Zalecana dawka: 1 kapsułka dziennie

 

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. 

 

Zawarte tu informacje i porady, w tym dotyczące suplementacji, nie powinny być traktowane jako porady medyczne, a w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych – nie zastąpią wizyty u lekarza. Przed zastosowaniem suplementacji, szczególnie jeśli stosujesz leki przepisywane na receptę, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ zawarte w suplementach substancje mogą wchodzić w reakcje z lekami. Mogą ponadto istnieć inne indywidualne przeciwwskazania do ich stosowania związane z przebytymi chorobami, stanem zdrowia, prowadzonym leczeniem i innymi czynnikami

 

 

Ciekawostki ze świata roślin:

 

MSM jest naturalnym związkiem występującym w różnych produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Chociaż MSM można znaleźć w śladowych ilościach w niektórych pokarmach pochodzenia roślinnego, takich jak owoce, warzywa i zboża, zazwyczaj nie występuje w ilościach wystarczających do zapewnienia optymalnej ilości.  Z tego powodu warto przeprowadzać badania kontrolne i po konsultacji lekarskiej rozważyć suplementację MSM.

 

Przeprowadzono kilka badań dotyczących potencjalnych korzyści zdrowotnych MSM (metylosulfonylometanu) jak dotąd jednym z najciekawszych odkryć dotyczących  MSM jest to  opublikowane w czasopiśmie Osteoarthritis and Cartilage w 2006 roku.

 W badaniu wzięło udział 118 uczestników z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy otrzymującej MSM (3 g dziennie) lub placebo przez 12 tygodni. Uczestnicy byli oceniani na początku badania oraz po 4, 8 i 12 tygodniach pod kątem bólu, sprawności fizycznej i obrzęku stawów.

Wyniki badania wykazały, że grupa otrzymująca MSM doświadczyła znacznej poprawy w zakresie bólu, sprawności fizycznej i obrzęku stawów w porównaniu z grupą placebo. Grupa MSM miała również mniej zdarzeń niepożądanych w porównaniu z grupą placebo, co sugeruje, że MSM był bezpieczny i dobrze tolerowany.

Chociaż to badanie sugeruje, że MSM może mieć korzystny wpływ na osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów, potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić te ustalenia i określić optymalne dawki.

 Kolejne badanie opublikowane w czasopiśmie Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology w 2016 roku dotyczyło wpływu siarki organicznej na wzrost włosów u 21 kobiet z łysieniem androgenowym (rodzaj wypadania włosów). Badanie wykazało, że produkt doprowadził do znacznego wzrostu włosów w porównaniu z produktem placebo.

Inne równie ciekawe badanie opublikowane w Journal of Medicinal Food w 2009 roku dotyczyło wpływu MSM na stres oksydacyjny i stany zapalne u ochotników. Badanie wykazało, że suplementacja MSM doprowadziła do znacznego zmniejszenia markerów stresu oksydacyjnego i stanu zapalnego, co sugeruje, że MSM może mieć działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne u ludzi.

20 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.