• -15,00 zł

Rhodiola Rosea ekstrakt z Różeńca górskiego 90 tab.

34,90 zł
19,90 zł Oszczędność 15,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Wysyłka za pośrednictwem Inpost kurier i paczkomaty

Zakupy odbierzesz u nas w sklepie:
ul. F. Ratajczaka 33
61-816 Poznań, Polska

Rhodiola rosea to suplement diety w tabletkach, zawierający ekstrakt z rożeńca górskiego. 1 tabletka Rhodiola Rosea zawiera 200 mg ekstraktu roślinnego, rozawina 6 mg oraz salidrozyd 3 mg.

 

Zalecana porcja dzienna:

2 tabletki. Nie przekraczać maksymalnej porcji (2 tabletek) do spożycia dziennie. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i zdrowych. Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

 

UWAGI:

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Najlepiej spożyć przed: data i numer partii na boku opakowania.

 

Składniki:

Ekstrakt z Rhodiola rosea, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu.

 

Zawartość opakowania:

90 tabletek, 45 porcji dziennych

.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, chronić przed światłem.

 

Masa netto jednej tabletki:

500 mg.

 

 

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. 

 

Zawarte tu informacje i porady, w tym dotyczące suplementacji, nie powinny być traktowane jako porady medyczne, a w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych – nie zastąpią wizyty u lekarza. Przed zastosowaniem suplementacji, szczególnie jeśli stosujesz leki przepisywane na receptę, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ zawarte w suplementach substancje mogą wchodzić w reakcje z lekami. Mogą ponadto istnieć inne indywidualne przeciwwskazania do ich stosowania związane z przebytymi chorobami, stanem zdrowia, prowadzonym leczeniem i innymi czynnikami

 

 

Ciekawostki ze świata roślin :

 

Rhodiola rosea (rożeniec górski) to roślina rosnąca w zimnych, górskich regionach Europy i Azji. Historyczne wzmianki o tej roślinie wskazuję, że jej korzeń był od wieków stosowany np. w celu poprawy sprawności fizycznej i umysłowej, zmniejszeniu uczucia zmęczenia i zwiększenia odporności na stres.

Aktywne składniki Rhodiola rosea obejmują grupę związków znanych jako rozawiny i salidrozyd. Uważa się, że te bioaktywne substancje wywierają szereg korzystnych wpływów na ciało i umysł, w tym zwiększają energię i wytrzymałość, zmniejszają stany zapalne, poprawiają funkcje poznawcze i regulują nastrój. ( http://agro.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-article-bb14fb53-2bdd-4961-9bfe-bd8523539c7e)

Dostępne są również badania naukowe, które potwierdziły wiele z tych właściwości.

Jedno z takich badań (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27059687/ ) odnosi się do wpływu różeńca górskiego na osobę dotknięta chorobą Alzheimera.

Zespół naukowców odniósł się również do zagadnienia jakim jest informacja, że korzenie R. rosea mają szeroki zakres działań farmakologicznych, takich jak działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, kardioprotekcyjne i neuroprotekcyjne, które wynikają z obecności różnych fitochemikaliów, takich jak fenole i flawonoidy.

Rhodiola rosea zawiera fenylopropanoidy, które, poprawiają funkcje poznawcze i działają uspokajająco dzięki czemu, znalazła się na liście potencjalnych preparatów do walki z chorobą Alzheimera i zanikami pamięci.

Jak wskazują badacze te i inne efekty rośliny takie jak zdolność do walki ze zmęczeniem, stresem i depresją, wszystkimi objawami choroby Alzheimera, mogą być korzystne dla pacjentów z chorobą Alzheimera. Pod warunkiem, że pacjenci i ich rodziny będą konsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem jakichkolwiek alternatywnych metod.

Specyficzne numery

Brak opinii

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Rejestracja

Posiadasz już konto u nas?
Bezpieczne logowanie albo Resetuj hasło