Żywność konopna

Aktywne filtry

Żywność konopna to świetny sposób nie tylko na wzbogacenie codziennej diety, ale też ciekawe urozmaicenie lunchboxa czy sprawienie bliskiej osobie smacznej niespodzianki. Jeśli więc szukasz oryginalnego pomysłu na prezent albo dopadł Cię nagły głód lub niewytłumaczalna potrzeba przegryzienia czegoś słodkiego, rzuć okiem na nasze produkty spożywcze z konopi! W naszym sklepie internetowym znajdziesz między innymi:

  • lizaki,
  • gumy do żucia,
  • cukierki,
  • syropy,
  • nasiona do łuskania,
  • oleje,
  • herbaty.

Jako drobny upominek sprawdzą się herbaty i syropy konopne, zwłaszcza te wzbogacone o różnego rodzaju dodatki, np. aromatyczną lawendę albo aronię. Szczególnej uwadze polecamy również nietypowe wersje tradycyjnych słodyczy – w asortymencie mamy krówki z białkiem konopnym czy kołacz z otrębami z konopi. Tego typu produkty doskonale nadają się na prezent, ponieważ wyróżniają się nie tylko ciekawym smakiem, ale także estetycznymi opakowaniami.

Jak smakują konopie?

Część artykułów spożywczych zawiera nasiona nadające im wyjątkową chrupkość, inne zaś posiadają niewielki dodatek kannabidiolu, jak na przykład sprowadzana specjalnie z Amsterdamu czekolada z CBD. Uważasz, że czekolada i cannabis to smaki, które nie powinny się ze sobą łączyć, lecz mimo to zastanawia Cię, jak kannabidiol wpływa na smak słodyczy? Możesz łatwo rozwiać swoje wątpliwości – w naszym sklepie internetowym zamówisz czekolady konopne zarówno w wersji mlecznej, jak i gorzkiej. Mamy też cukierki z CBD oraz ogromne lizaki ważące aż 70 gramów! A może nie znosisz nieświeżego oddechu, ale miętowe lub cytrynowe zapachy są już według Ciebie zbyt sztampowe? Guma do żucia z konopi to – dosłownie! – upragniony powiew świeżości kurkumy i cannabis.

Czy żywność z konopi jest legalna i bezpieczna?

Całkowicie legalna oraz jak najbardziej bezpieczna! Produkty dopuszczone do sprzedaży na terenie UE mają bardzo niskie (<0,2%) stężenie THC, a to właśnie ta substancja posiada właściwości psychoaktywne. Tak niewielka zawartość skutecznie niweluje ryzyko niepożądanych reakcji. Nie zapominaj jednak, że słodycze i inna żywność konopna mogą zawierać cukier oraz alergeny (np. śladowe ilości orzechów) – potrzebne informacje znajdziesz w składach, które umieściliśmy przy wszystkich produktach.