MUSCLE CARE GABA Plus 90 tabs. Lepszy sen-Regeneracja-Moc

MUSCLE CARE GABA Plus 90 tabs. Lepszy sen-Regeneracja-Moc

34,90 zł
Brutto

Gaba to kwas gamma-aminomasłowy, który przyczynia się do: 

 • redukcji lęku;
 • tłumienia depresji; 
 • pomaga przyspieszyć pracę mózgu;
 • poprawa jakości snu; 
 • łagodzi objawy zatrucia alkoholem; 
 • obniża ciśnienie krwi.
Dostawa już od 12.90zł! Zamówienia powyżej 180zł wysyłamy za 0zł! Szczegóły dostawy >>

redeem Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 3 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 1,50 zł .

Ilość na magazynie: duża
Producent: Muscle Care

MUSCLE CARE GABA Plus

1 tabletka kwas gamma-aminomasłowy (GABA) 750 mg melatonina 1 mg Składniki: kwas gamma-aminomasłowy (GABA), substancja wypełniająca – celuloza, substancja wiążąca – fosforany wapnia, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, melatonina. Sposób użycia: spożywać 1 tabletkę dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji dziennej. UWAGI: Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.

Suplement diety nie może być stosowany, jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt przeznaczony dla dorosłych i zdrowych osób. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci oraz kobiet karmiących piersią i w ciąży.

Wyprodukowano w Unii Europejskiej dla Muscle Care Sp. z o.o. ul. Sabały 55, 02-174 Warszawa. Najlepiej spożyć przed końcem, numer partii: patrz na opakowaniu.

Zawartość opakowania: 90 tabletek (30 porcji). Masa netto: 97 g Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu chronić przed światłem.

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. 
 
Zawarte tu informacje i porady, w tym dotyczące suplementacji, nie powinny być traktowane jako porady medyczne, a w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych – nie zastąpią wizyty u lekarza. Przed zastosowaniem suplementacji, szczególnie jeśli stosujesz leki przepisywane na receptę, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ zawarte w suplementach substancje mogą wchodzić w reakcje z lekami. Mogą ponadto istnieć inne indywidualne przeciwwskazania do ich stosowania związane z przebytymi chorobami, stanem zdrowia, prowadzonym leczeniem i innymi czynnikami

Ciekawostki  ze świata roślin

Co to jest GABA - dlaczego pomaga lepiej spać i wprowadza spokój?

Gaba inaczej znana jako kwas gamma-aminomasłowy to aminokwas. Substancja ta jest ważna dla naszego organizmu, a jej skrajne niedobory mogą prowadzić nawet do śmierci.

Głównym zadaniem jakie w naszym organizmie wykonuje GABA jest blokowanie wiadomości wysyłanych między komórkami nerwowymi a mózgiem lub rdzeniem kręgowym. Działanie to w praktyce powoduje zmniejszenie odczucia strachu, niepokoju i stresu. Bez odpowiedniego poziomu tej substancji w organizmie stany takie jak depresja czy zaburzenia lękowe mogą się pogłębiać. Kwas gamma-aminomasłowy blokuje przepływ takich informacji do mózgu, które mogą wywołać silne uczucie strachu dzięki czemu pomaga przezwyciężyć lęk u osób, które mają w pracy częsty kontakt z ludźmi lub pracują w ekstremalnie stresujących warunkach.

W wyniku tych działań suplementacja GABA może okazać się pomocna w takich schorzeniach jak zespół niespokojnych nóg, choroba Hungtingtona, padaczka czy Parkinson. Substancja ta pomaga również osobom dotkniętym nagłymi skurczami i spastycznością mięśni np. w chorobie jaką jest Stwardnienie Rozsiane. Uczestniczy w regulacji bodźców neuronalnych i jest bezpośrednio odpowiedzialny za regulację napięcia mięśniowego (mniej GABA – silniejsze napięcie mięśniowe)

GABA na sen ( badanie naukowe: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11983310/ )

GABA plus melatonina: hamując aktywność neuronów, ułatwia zasypianie, zmniejsza stres psychiczny i fizyczny, zmniejsza niepokój i tworzy spokojny nastrój. Zawarta w kompleksie melatonina zwiększa działanie poprawiające jakość i długość snu.

Warto wiedzieć! W przeglądzie z 2019 r. stwierdzono, że GABA ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwdrgawkowe i antyoksydacyjne, dlatego może pomóc w zapobieganiu stanom takim jak:

 • cukrzyca 
 • wysokie ciśnienie krwi
 • bezsenność 
 • depresja 
 • nerwica
 • SM
 • padaczka
 • drgawki 
 • Parkinson 
 • brak koncentracji

Gaba przydatna jest w rehabilitacji po udarach i urazach mózgu. Wpływa pozytywnie na usuwanie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego co dla kobiet taka właściwość Gaby jest pożądana. Gaba przyczynia się do zmniejszenia odczynu zapalnego; zapobiega występowaniu drgawek i przyspiesza procesy metaboliczne.

22 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.